Kedlubny na smetaně
Ivana
Doba přípravy
73 minut
Obtížnost

Kedlubny na smetaně

Kedlubny na smetaně
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

4 větší kedlubny (cca 60-80 dkg)
sůl a pepř podle chuti
20 dkg zakysané smetany
voda na podlití
Reklama

Postup přípravy

Dvě kedlubny nastrouháme nahrubo a dvě nakrájíme na hranolky cca 0,5x3cm. Dáme do kastrolu, podlijeme vodou asi 1cm, osolíme, opeříme a dusíme doměkka.

Když jsou kedlubny měkké a téměř všechna voda vydušená, přimícháme smetanu, ale už nevaříme. Ještě dochutíme a podáváme s brambory a masem.

Jana od které mám recept( a tímto jí děkuji ) k tomu peče vepřové maso, já jsem k tomu dala uzené.

Je to chutné a samozřejmě pro milovníky kedluben.

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Amanda (neověřeno)
4. 2. 2014 12:42:53

Opět IvAnce děkuji za pomoc, moc dobre!!!!a přitom jednoduché:)Mamka se vůbec netěśila a pak mile překvapena:) a též já, věděla sem, ze to nemůže byt špatne y:) dobra je též smažená:)děkuji:)

Dobrý večer Ivo, já jsem ten recept dostala od Jany, co do fóra posílá hodně dobrých receptů, nám to s manželem chutnalo, ale dětičky ty si moc na vařené kedlubny nepotrpí, ale zelí z kedluben dlabou. Tak uvidíme. Dobrou noc přeje Ivana

Dobrý večer.CHtěla jsem se jen zeptat,jestli děláte kedlubnové zelí?Je to dobrota,ale to vaše se smetanou musím vyzkoušet.Potom Vám napíšu jaký byl doma na to ohlas.Přiznám se,že dělám kedlubny na moc způsobů,ale tohle jsem nezkoušela.Zase budu o něco chytřejší a můžu Váš recept rozšířit. Pěkný večer