Domácí rajčatový kečup 2
Ivana
Doba přípravy
85 minut
Obtížnost
     

Domácí rajčatový kečup 2

Měli jste na zahradě velkou úrodu rajčat? Tak není co řešit.
Average: 4.5 (2 votes)

Ingredience

1 kg rajských jablíček
2 středně velké cibule
1 lžička soli
1 feferonka (jestliže chcete mít kečup pálivý)
50 ml octa
2 kuličky nového koření
2 kuličky pepře
4 až 7 dkg cukru krystal nebo krupice
3 lžíce oleje
1 lžička hořčičného semínka
Reklama

Postup přípravy

Do hrnce nakrájíme rajčata, cibuli a přidáme ostatní suroviny. Cukr tam nedávejte všechen, protože každý má rád jinak sladký kečup.
Mírně vaříme asi 45 minut. Směs rozmixujeme v silném mixeru a přecedíme přes sítko.
Ochutnáme a můžeme přidat ještě cukr , jestliže se nám kečup bude zdát ještě hodně řídký, tak ho za stálého míchání povaříme.
Hotový dáme do skleniček a zavařujeme 15 minut na 80 až 90 st. Hotové skleničky vyndáme , postavíme dnem nahoru a tak je necháme až do vychladnutí. Můžeme zavařovat jak v páře, tak i potopené ve vodě.
Z této dávky budeme mít asi 0,5 l kečupu.

Příprava 25 minut
Vaření 45 minut
Zavařování 15 minut

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Kačka (neověřeno)
9. 3. 2012 13:00:25

Moje babička dobarvuje kečup červenou řepou, má pak krásnou barvu jako z obchodu, on jí to totiž takhle nikdo nechce doma jíst :-)

Lucka (neověřeno)
31. 5. 2011 09:41:08

teplotu při zavařování nemusíte úplně řešit - pokud budete zavařovat při varu, nic špatného se nestane... horší by bylo, kdyby voda nebyla dostatečně horká, takže lepší je nechat tu vodu v hrnci vařit... divím se, že v březnu děláte kečup, když rajčata jsou bez chuti... to se kečup nepovede - to už můžete použít radši kupovaný kvalitní protlak ;-) Já jsem taky bývala nedočkavá a nikdy to dobře nedopadlo a dneska už jsem poučená a opravdu je lepší si počkat...

ivana.m
21. 3. 2011 15:12:00

Dobrý den Zuzíku, tak to mě mrzí Obrázek odebrán. Napřed k té hustotě. Fakt je, že to není tak husté a jedině to déle vařit a vyvařit víc tekutiny, protože jsem klidně mohla vyvařit víc vody, ale zásadní problém vidím v tom, že prostě je velký rozdíl v rajčatech kupovaných teď a rajčatech narostlých venku v létě. Ta chuť je velice rozdílná a musí to mít vliv na finální výrobek.
Rajčata kupovaná teď vypadají sice pěkně, ale je to něco jiného.
Škoda že jsem si to neuvědomila a nazabrdila jsem Vás ve výrobě kečupu teď.
Přeji hezký den. Ivana M

Zuzík (neověřeno)
21. 3. 2011 15:04:10

Tak jsem ho včera zkusila i s tím horčičným semínkem a musím říct, že se to moc nepovedlo. Netuším, co jsem spáchala špatně, protože jsem postupovala přesně podle Vašeho receptu, všechno jsem vážila i odměřovala, i podle videjka. Nevím, jestli to mělo chutnat tak, jak to chutnalo. Mě to prostě nepřišlo vůbec jako kečup, ale něco mezi horší rajskou polévkou a omáčkou. Vždycky se mi všechno od Vás povedlo, ale tohle fakt nedopadlo dobře Obrázek odebrán.

ivana.m
18. 3. 2011 13:24:03

Zuzíku zdravím ještě jednou :-) To hořčičné semínko, určitě přispěje s tím ostatním kořením k celkové chuti. Tedy to je můj názor, jinak by tam nemuselo být.
Já nemám zavařovací hrnec s teploměrem a tak to beru od oka, protože jsou fakt jenom dvě možnosti teploměr, nebo od oka. Takže jakmile vidím že by se to chtělo vařit, hned snižuji teplotu. A vždycky se to povede. Ivana M

Zuzík (neověřeno)
18. 3. 2011 12:54:45

Dobrý den, paní Ivanko, mám takovou prosbičku. Chtěla bych udělat domácí kečup, ale - možná budu vypadat jako amatérka - neumím zavařovat, protože jsem to nikdy nedělala. Mohla byste mi, prosím, poradit? Když dám vařit do hrnce vodu, jak poznám, že má kolem osmdesáti stupňů? Abych to zavařila na správnou teplotu. A ještě jedna otázečka - kečup bych chtěla dělat dneska, ale nemám horčičné semínko. Dá se to udělat i bez něho nebo musím počkat, až ho koupím? Děkuju moc :-)

ivana.m
8. 10. 2010 16:15:25

Dobrý den paní Dano :-) tak to díky za upozornění, to jsem tam řekla a napsala tedy kravinu :-) :-) To musím napsat změnu do psaného receptu a podívám se jestli půjde vystřihnout ta teplota ve videu :-) Takže ještě jednou díky a přeji hezký víkend . Ivana Malatincová

Dana Brátová (neověřeno)
8. 10. 2010 12:15:21

Dobrý den paní Ivanko. Ráda chodím na Vaše stránky a vždy si něco dobrého vyberu. V tomto receptu se mně zdá, že máte špatné stupně na zavařování. Jinak recept určitě výborný. Přeji krásný den Dana B.