Žloutková kolečka
Ivana
Doba přípravy
55 minut
Obtížnost

Žloutková kolečka

Žloutková kolečka
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

25 dkg hladké mouky
16 dkg Hery
2 lžíce moučkového cukru
1 lžíce rumu
2 žloutky
vanilkový a moučkový cukr na obalení
Reklama

Postup přípravy

Zpracujeme těsto, se kterým můžeme hned pracovat. Můžete ho dát i do lednice, ale před zpracováním ho nechte povolit.
Vyválíme placku asi 3mm silnou a vykrájíme kolečka, která dáváme na plech s pečícím papírem hodně k sobě. Při pečení nenabudou, ale spíš se zmenší.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 170 st. asi 10 - 12 minut, prostě dozlatova. Upečená kolečka necháme trochu vychladnout a obalíme v cukru.
Jsou hned měkká. Budeme mít 2 plechy.

Fotografie čtenářů

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Leni (neověřeno)
25. 12. 2013 10:06:29

tak jsem letos zkusila, a všem moooc chutnají :-) už si jej píšu do svých receptíků :-)

Myskamaus (neověřeno)
16. 12. 2008 15:39:36

Dělala jsem to z Hery i Stelly a z Hery to jde daleko líp.Ze Stelly jsem myslela,že se to vůbec nespojí,ale když jsem to hnětla hodně dlouho,tak najednou se mě to spojilo.Chce to dost trpělivost a vytrvat.Ale nejlepší je koupit rovnou Heru.

Ahojky Háňo, já si myslím že ta stela není mastná a že některé cukroví potřebuje tu Heru. Já jsem tohle už ze stely dělala minulý rok a šlo to, ale bůhví jak se změnila. Letos jsem je dělala z Hery a mám to přetočené a povedlo se to. Já myslím že kámen úrazu je v tuku, protože každý je opravdu jinak mastný a jinak jde zpracovat s tou moukou. Ivana M

Háňa (neověřeno)
16. 12. 2008 13:40:07

Jo to jsem ti právě zapomněla napsat, že to dělám vždycky z Hery ale letos jsem koupila Stellu a na podruhý ja z těch zbytků opravdu nic neudělám protože se mi to drolí a to jsem přidala i žloutky a fakt už nevím co dělat, Díky

Ahojky Háňo,z jakého tuku pečeš??? Ještě taky bych chtěla zdůraznit, že to těsto když vyndáš z lednice a je hodně ztuhlé, tak nejde vyvalovat a láme se. Já ho nechám povolit a pak teprve válím. Když to vykrájíš a potom zase ten zbytek a spojíš dohromady a nejde vyválet, bych přisoudila tomu, že hodně podsypáváš a samozřejmě to těsto je potom tužšší. Já taky podsypávám a pak je to tužšší, ale ještě se mi nestalo aby to nešlo vyválet. Zrovna jsem je předevčírem dělala podle tohodle receptu. Napiš mi prosím tě z jakého tuku pečeš? Jinak prostě nevím. Když tak si přečti nahoře příspěvek od Jany C a nebo od Myskamaus, snad by napsaly že se jim to nepovedlo. Zdraví Ivana M

Háňa (neověřeno)
16. 12. 2008 12:13:59

Ivco

Teď jsem dělala si těsto a nevím proč nebo co dělám špatně ale jak to dělám s těma žloutkama tak se mito těsto nechce spojit ale, to není jenom u tohodle je to u ´všechtěst co jsem dělala v sobotu tak buď se mi to podařilo to spojit a a pak při válení se mi jedna půlka těsta povedla a když jsem chtěla udělat druhý ty zbytky tak se mi to rozpadlo tak nevím proč se mi to už při tom zbytku to nejde zpracovat co dělám nebo nedělám špatně. Jo a tady u tohodle jsem musela dát celý vajíčka protože jak píšu nešlo to spojit.

Předem díky za radu H

Myskamaus (neověřeno)
12. 12. 2008 11:57:32

Tak už mám oboje cukroví taky hotový a je moc dobré.A Vaše rada ohledně povoleného těsta je moc důležitá,protože jinak se to fakt nedá dělat.Takhle je úspěch zaručen.

Myskamaus (neověřeno)
11. 12. 2008 21:25:51

Tak jsem si teď udělala těsto a zítra budu péct.Udělala jsem si i těsto na skořicové cukroví a zítra oboje sfouknu najednou.Tak doufám,že se mě povede a bude chutnat.

Ahojky Jani C, já je budu taky dělat a tak to musím do videa zdůraznit. Tam mám 180 st. Dávám to až do sklepa, protože to jsou trochu línější jít tak daleko. Jinak bych taky mohla péct pořád. Zdravím Ivana M

Jana C (neověřeno)
7. 12. 2008 18:24:10

Včera jsem zkoušela tento recept a protože se povedlo a hned jich půlka zmizela, jdu dělat další várku, kterou do Vánoc dobře ukryju:-)