K.Sim
Doba přípravy
120 minut
Obtížnost
     

Jahodovo-malinový dortík s Pedro Frujty

No votes yet

Ingredience

500 g jahody
200 g jahod
5 ks vejce
10 lžic polohrubá mouka
10 lžic cukr
10 lžic horká voda
1 lžička prášek do pečiva
200 g bílá čokoláda
1 kelímek zakysaná smetana
1 kelímek měkký tvaroh
1 kelímek smetana ke šlehání
1 balení prášková želatina
1 balíček Pedro Frujty Superželé Ovobobule
Postup přípravy

1. Předehřejeme si troubu na 200 °C a začneme s přípravou těsta.
2. Oddělíme si žloutky od bílků a ušleháme sníh. Žloutky utřeme s cukrem a přidáme prosátou mouku s práškem do pečiva. Pomocí stěrky vmícháme sníh.
3. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy o průměru 23 cm. Pokud zvolíte formu menší, vyjde vám korpus na dvě prokrojení. Pečeme cca 25 minut.
4. Na vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu, kterou necháme mírně zchladnout. Poté do ní namáčíme jahody připravené na ozdobu, které odkládáme na tác vyložený pečícím papírem. Jahody v čokoládě dáme ztuhnout do lednice.
5. Zbytek čokolády smícháme s tvarohem, zakysanou smetanou, smetanou ke šlehání a práškovou želatinou připravenou dle návodu na obalu.
6. Do poloviny krému přidáme maliny a zbylé jahody nakrájené na kostičky. Oba krémy dáme cca na 20 minut ztuhnout do lednice, aby se nám s nimi lépe pracovalo.
7. Vychladlý korpus prořízneme, naplníme jahodovo-malinovým krémem a vršek dortu ozdobíme bílým krémem, na který položíme jahody v čokoládě, zbytek malin a bonbónky Pedro Frujty. Dáme alespoň na hodinu ztuhnout do lednice.

Počet porcí
8

Podobné recepty

Reklama