Květy černého bezu ve sladkém těstíčku
Ivana
Doba přípravy
72 minut
Obtížnost

Květy černého bezu ve sladkém těstíčku

Květy černého bezu ve sladkém těstíčku
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

3 vejce
cca 6 velkých květů
1,5 dl mléka
2 lžičky skořice
špetka soli
3 lžíce moučkového cukru
hladká mouka podle potřeby
olej na smažení
Reklama

Postup přípravy

Ze všech surovin si ušleháme těstíčko, hustší než na palačinky. Květy do něho namočíme a dáváme péct na rozpálený olej. Velké stonky odstřihujeme. Pečeme z obou stran dozlatova a pokládáme na ubrousky.
Hotové si pomažeme marmeládou a tvarohem.

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Veronika (neověřeno)
15. 6. 2013 21:20:17

Dnes jsem byla sbírat květy bezu na med a když jsem došla domů, vzpomněla jsem si na Váš recept na kosmatice. Musím říct, že jsem je nikdy předtím nejedla. Ještě teď večer jsem se rozhodla, že to vyzkouším, před chvílí jsem je dosmažila a jsou moc dobré. Ta chuť je hodně zajímavá a krásně voněj:) Uvidím co mi na to řekne zbytek rodiny až zítra ochutnají. Jen musím ještě dokoupit tvaroh, ten doma nemám. Děkuji za recept :-)

ivana.m
16. 9. 2010 13:21:01

:-) Ahojky Naďo a to Vám musím napsat, že třeba můj manžel to přímo miluje a k tomu když mu rozdělám tvaroh, tak si chrochtá :-) :-) Já si taky dám a máte pravdu že je to takové voňavé. Ivana M

Naďa (neověřeno)
16. 9. 2010 12:51:32

Moje kamarádka,když jsme byly malé,přišla s receptem obalit květy bezu v těstíčku,osmažit a servírovat nasladko.Když jsem to udělala a ochutnala,myslela jsem,že si ze mě vystřelila...Bylo to takové navoňané,jako bych jedla parfém.Už jsem to nikdy nedělala,ale teď vidím,že se to FAKT jí a srandu si ze mě ROZHODNĚ nedělala! :-)