Jirka.Ulrich
Doba přípravy
40 minut
Obtížnost
     

Grilovaná zelenina s kuřecím masem

No votes yet
Postup přípravy

1. Zeleninu (paprika, brokolice, cuketa, cibule, kukuřice, případně jiná dle chuti) nakrájíme na středně velké kousky, lehce pomažeme olejem a promícháme s trochou grilovacího koření, špetkou soli a pepře. Podle chuti můžete ještě přidat rozmačkaný česnek.

2. Zeleninu zabalíme do alobalu. Použijeme raději 2 vrstvy, aby nedošlo k rozsypání při manipulaci a aby se zelenina případně nespálila. Upravíme toto celé do placiček vysokých maximálně 5 cm.

3. Takto vytvořené placičky pečeme na grilu spolu s klasickými kuřecími steaky (doporučuji kuřecí stehna) a to cca 10 minut podle žáru.

4. Zeleninu občas zkontrolujeme- ideálně y měla být na skus- tzn. ne natolik měkká, aby se rozpadala, ale zase ne úplně tvrdá- záleží, jak má kdo rád.

5. Zeleninu podáváme dohromady s kuřecími řízky, případně s kouskem pečiva, které doporučuji také zlehka opéct na grilu.

Podobné recepty

Reklama

Přidat komentář

Omezené HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.