Lokše s mákem
Ivanka
Doba přípravy
56 minut
Obtížnost

Lokše s mákem

Lokše s mákem
Průměr: 5 (1 hlas)

Ingredience

35 dkg vařených brambor
cca 8 dkg hladké mouky
mouka na podsypávání
1/4 lžičky soli
podle chuti máslo nebo sádlo, moučkový cukr a mletý mák
Reklama

Postup přípravy

Vařené brambory nastrouháme najemno, přidáme sůl, mouku a zpracujeme. Z těsta si odebereme malý kousek, který při válení podsypáváme. Vyválíme ho velký jako máme pánvičku a vysoký asi 2 mm. Nedělejte si jich hodně dopředu, protože těsto řídne.
Pečeme na kvalitní suché pánvi z obou stran. Hotovou lokši pomažeme z jedné strany tukem, přimáčkneme na mletý mák rozmíchaný s cukrem a srolujeme.
Podáváme nejlépe teplé, ale doma to jedí i studené.

5 lokší

Lokše s mákem +videorecept

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Martinka (neověřeno)
25. 8. 2009 09:48:09

Ahoj Ivanko, díky moc za recept, jak se říká vybavilo se mi celé dětství. Moje babička je dělávala také s mákem, ale i s povidly. Něco jsem se jich jako dítě najedla. Určitě je udělám, když jsi mi je tak pěkně připomněla. Hezký den.

JanaM (neověřeno)
16. 8. 2009 09:10:34

Zdravím Ivo.Tak na lokše mám vzpomínku z dětství,kdy jsem byla na prázdninách u tety a k ní přijela na návštěvu její tchýně ze Slovenska.Pamatuju se,že je ale dělala z teplých brambor,protože jsem ty horký brambory musela loupat a to se mi moc nalíbilo.Nechápu,jak ta slovenská tetka dokázala z teplých brambor udělat těsto a pak vyválet placky tenký jako papír.Pekla je na plynovým sporáku na plotýnce.Horký je mazala husím sádlem a my děcka jsme jí je braly pod rukama,až nás skoro vařečkou musela odhánět.Děsně moc mi to tenkrát chutnalo,možná víc než máminy bramboráky.Od tý doby jsem je nejedla,ale ani se nebudu pokoušet je vyrobit,protože bych takovou dobrotu,co si pamatuju,ani nedokázala.A když už jsem u těch vzpomínek,tak babiččiny tvarohový buchty taky nikdo nikdy nepřekonal.A máminy chlupatý knedlíky se zelím a uzeným,no ty byly božský.Jojo vzpomínky z dětství,hlavně ty papáníčkový,ty jsou asi nejhezčí.Tak hezkej den.Ahojda Jana.

iris (neověřeno)
14. 8. 2009 14:49:03

Ivanko, moc díky, že jsi tohle natočila, už jsem je strašně dlouho nedělala, dělávala jsem je ještě na starém sporáku přímo na plotýnce.
Ke kachně jsou super, jak píše Bára,maminka mého muže je dělávala ke všemu mastnému,nebo na sladko, já myslím, že snad míchala mák s povidlama.Musím se jí zeptat. ahojky

Bára (neověřeno)
14. 8. 2009 11:38:31

Tak to jste mě, Ivanko, moc potěšila. Já recept na lokše sháněla i na Slovensku ale nesehnala, přestože nám tam známí lokše podávali. Ale nechávali si je dělat u nějaké babičky. Pro mě jsou nejlepší s pečenou kachnou a se zelím. Zelí se jí vidličkou ale kachna rukama a lokše se jí taky rukama a máčejí se do kachního sádla. No prostě mňamka :-)

Dobrý den paní Marto, tak to ti moji kluci doma (muž a syn) to milují a mám dobrou pánvičku, takže to opravdu dělám nasucho. Je to dobrota a ještě to někdy udělám s těmi povidli. Přeji hezký den. Ivana M

Wendy (neověřeno)
14. 8. 2009 00:24:23

To je fakt, jsou moc dobré a my jsme všechny rády, že vás máme Ivanko, protože nemusíme pořád vymýšlet co zase udělat, stačí sem juknout. Díky.W.

HankaP (neověřeno)
13. 8. 2009 22:47:53

Marto,
vyloudila jste mi úsměv na rtech. Hrozně se mi líbí větička:"dlabu, jako když je to moje poslední jídlo." Dokážu si to živě představit.

marta (neověřeno)
13. 8. 2009 22:04:57

Dobrý večer paní Ivanko. Já jsem si myslela, že lokše je zapometuté jídlo.Pocházím ze Slovenska, jezdím tam za rodinou pořád, lokše jsou dnes slavnostní jídlo, dokonce i na svatbách.Jinak se ale málo pečou, doba se změnila i v jídle. U nás doma to bylo chudé jídlo. Nejlepší jsou pečené na kamnech, ale kdo to dnes má? Já je občas peču na zahrádce, kde mám stařičké kaborky.Moje maminka je vždy mazala sádlem, ale nejvíce používala kachní nebo husí sádlo.K tomu hrnec fazolové polévky na kyselo, bylo to snad nejlepší jídlo, co znám.Dnes je to vzpomínka na pohádkové mládí.Nejsem líná si občas uvařit, co vařila maminka. Můj muž to komentuje, že by to snad nedal ani praseti, ale mne to nevadí, dlabu, jako když je to moje poslední jídlo.Děkuji, že jste tento recept natočila a kdo si zkusí lokše upést, nebude litovat. Přeji hodně zdaru při hledání starých receptů.

Jaruš (neověřeno)
13. 8. 2009 19:26:21

My jsme to doma dělali s povidly.Teď je dělám na lívanečníku a smažím je trošku silnější.Když je maminka pekla na plotně,potom je mazala rozpuštěným máslem.

Přidat komentář

Omezené HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.