jadreis
Doba přípravy
60 minut
Obtížnost

Domácí zdravý chléb

Average: 5 (1 vote)

Ingredience

1 kvásek
300g špaldové mouka
220g žitná mouka
380 ml voda
12g sůl
cca 30g mix semínek -lněná,slunečnicová,dýňová
Postup přípravy

Den předem ke kvásku v poměru 1:2 přidat 100 g žitné mouky a 200g vody a nechat přes noc kvasit (fermentovat). Druhý den příprava těsta a to z špaldové mouky, žitné mouky a vody. Vše promíchat a nechat cca 45 min odstát. Pak přidat kvásek a nejlépe v kuchyňském robotu řádně vymíchat. Nechat v robotu odležet cca 20 minut. Pak přidat sůl a semínka a opět promíchat a nechat cca 20 min odležet. Pak to 2-3x přeložit .
Po cca 20 min dát do nádoby ( hřbetu), ve kterém se bude chléb další den péct dát na noc do lednice ( v zimě klidně na balkón , pokud je teplota venku přibližně jako v lednici). Následující den vytáhnout z lednice a nechat cca 1 hodinu odležet v místnosti. Pak můžeme dát pést do trouby na cca 250C na 15 minut nebo na 200C na cca 35 minut. Po vytažení z trouby krájet nejlépe po cca 1,5 hod a více, aby zůstal tvar chleba a nescvrknul se.

Podobné recepty

Reklama

Přidat komentář

Omezené HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.