Zeleninový salát míchaný 2
Ivana
Doba přípravy
45 minut
Obtížnost

Zeleninový salát míchaný 2

Zeleninový salát míchaný 2
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

1 salátová okurka (20 dkg)
5 dkg pórku
10 dkg 30% tvrdého sýra
3 lžíce bílého jogurtu
3 až 4 lžíce majonézy
20 dkg rajčat (2 ks)
10 dkg čerstvé červené papriky (1 ks)
sůl a pepř podle chuti
Reklama

Postup přípravy

Okurku, rajčata a pariky nakrájíme na menší kousky, pórek na  plátky a sýr nastrouháme nahrubo. Šťávu, kterou pustila rajčata můžete vylít, jestli vám nevadí víc šťávy tak si jí tam nechte.
Přidáme majonézu, jogurt, zamícháme a nakonec dochutíme solí a pepřem. Podáváme z lednice.

Počet porcí
4 porce

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama

Mě připadne to běsnění proti majonéze přehnané. 3 lžíce majonézy v salátu nemůžou aktivně a zdravě žijícímu člověku přece nadělat problém, navíc kvalitní majonéza může být i zdroj cenných omega kyselin, ne? ;-)
Recept se mi líbí...
Já na podobný salát dávám jen majonézu a rozmíchám do ní sardelky, když se do toho přidají ještě nějaké těstoviny, super letní oběd :-)

Iveta H. (neověřeno)
25. 10. 2009 20:09:04

Milá Moniko,
hold někdo umí psát bez grubek a někdo hold zas umí vařit a to paní Ivanka tedy moc dobře umí, kdybyste uměla vařit tak dobře jak to umí Ivanka asi byste tyto komentáře nenašla. Zdravím Iveta H. Hrubkám zdar Ivanko !!!,hlavně,že nám chutná. Zdravíme nelepší kuchařku Ivanku z Hradce Králové

Monika (neověřeno)
14. 10. 2009 03:55:10

Pro Iris.

Milá Iris, nemám ráda přestřelky, které se týkají českého jazyka. Vy jste se sice na anonymní pisatelce s gustem vyřádila, že jste jí to rádoby vytmavila, jak neumí psát, ale věřím tomu, že i vy děláte pravopisné chyby a určitě nepíšete za všech okolností vždy gramaticky a stylisticky správně. To za prvé.
A za druhé-je pravda, že paní Ivana má chutné recepty, ale také z velké části dost nezdravé.
A za třetí-pokud má někdo jiný názor než vy, tak nemusíte vyrukovat s podpásovkami ala čeština.
Za čtvrté-mějte se krásně a každému opravujte češtinu. A klidně začněte u paní Ivany. Ta píše, bohužel, často s hrubkama, třeba jí vaše znalosti přijdou vhod.

Věruše (neověřeno)
17. 2. 2009 23:37:23

Ivo,taky dělám tento salát a ještě tam přidávám (když je doma) salám. Je to bezvadný salát, sytý a osvěžující. Dělám ho většinou v létě. To kolikrát nemusí bý nic jiného.
A komu se ten recept nezamlouvá, tak si ho přeci nemusí dělat, že.

zdena1028 (neověřeno)
17. 2. 2009 17:11:41

Já dělám podobný salát jenom tam nedávám pórek, ale zase tam dávám salám a uvařená vejce a ten salát není vůbec zdravý ale nám chutná.

iris (neověřeno)
17. 2. 2009 14:40:32

Za prvé tam jogurt je, za druhé - jen s jogurtem to rychle řídne, za třetí , kdo nechce, majolku dávat nemusí, za čtvrté - anonymní pisatelce - možná, že děláte zdravější saláty, ale naučte se česky.
Bílý jogurt se píše s trvdým y a nadevše dohromady. Iris

Dobrý den Zuzko, bohužel to si budete muset najít nějaký dietní web. Já to mám jako koníčka, nejsem vyučená kuchařka a tohle prostě jí moje rodina a když bych udělala něco dietního co doma nejedí, tak co bych s tím potom udělala. Hezký den přeje Ivana M

zuzka (neověřeno)
14. 12. 2008 00:26:07

škoda,že tu nejsou recepty dietni,ktere mi tu chybí a bavili by mě ..
v skoro každem salatě majoneza ..ktera vše pokazí!!:(

Ladie (neověřeno)
7. 10. 2008 13:27:40

Do tohoto salátu bych přidala ještě uvařené těstoviny (něco většího jako motýlky nebo "sekané trubky"), kousky osmahnutého kuřecího masa a úměrně tomu majolku a jogurt a rychlá večeře je na světě.