Tvarohový makovec
Ivana
Doba přípravy
80 minut
Obtížnost
     

Tvarohový makovec

Milovníci máku neváhejte a upečte s tento výborný makovec.
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

Těsto:
10 dkg měkkého tučného tvarohu ve vaničce
10 dkg třtinového cukru
10 dkg pohankové mouky Pernerka
75 ml oleje
10 dkg mletého máku
1 vrchovatá lžička kypřícího prášku do pečiva
3 vejce
50 ml mléka
Máslo a mouka do pekáčku podle potřeby
Poleva:
10 dkg moučkového cukru
3 lžíce citronové šťávy
2 lžíce vody
Reklama

Postup přípravy

Žloutky ušleháme s cukrem (cca 2. minuty metličkami), přilijeme olej a ještě šleháme. Přidáme ostatní suroviny a mouku zamíchanou s práškem do pečiva, dobře promícháme. Jestliže bude hmota hodně hustá přidáme klidně pár lžic mléka a nakonec zamícháme dobře ušlehaný sníh.
Těsto je na plech 17 x 25 cm. Nalijeme do vysokého, vymazaného moukou vysypaného plechu a pečeme na 185 st. cca 24. minut. Necháme vychladnout a potřeme citronovou polevou.
Prosátý moučkový cukr postupně zašleháváme metlou do citronové šťávy s vodou. Nožem nebo kartou rozetřeme na makovec a necháme zatuhnout.

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama
Jaromír (neověřeno)
24. 6. 2019 23:16:45

Prosím, to nebylo myšleno jako kritika, ale konstatování a hlavně podivení se nad tou zbytečnou kombinací. Zřejmě chcete žít zdravě, ale za našich dětských let babička vařila téměř výhradně z vlastních surovin, které si vypěstovali na políčku a zahradě. Ve chlévě byla kravka a dvě kozy a ve chlívku každý rok prase. Takže mléko bylo super plnotučné, maso a sádlo z prasete ani nemluvím. My děti jsme byli jako za groš kudla, i když jsme se stále cpali těmito dobrotami. Zkrátka jsme to vylítali, protože nebyly mobily ani počítače a my jsme byli celé dny venku v pohybu. A byli jsme zdraví, pravda, nějakou tu angínu jsme si uhnali, když jsme se uřícení nalohnili něčeho studeného ... Ale zdravotní problémy mi začaly až v době, kdy nás mocipáni začali cpát těma jejich sračkama. A končím, vaří se mi krev. Mějte se fajn.

ivana.m
13. 6. 2019 08:15:38

Dobrý den pane Jaromíre, tohle není specializovaná kuchařka, která řeší zdravé nebo nezdravé cukry. Já už ve svém věku to nebudu študovat a tohle nám prostě chutná. Takže když se to někomu nezdá, určitě to nebude vařit. Myslím že zde najdete i jiné receptry, které jsou tedy zdravější. Samozřejmě jsem ráda, když se někdo slušně vyjádří k receptu jako Vy, ale prostě takhle to s naší kuchařkou je. Přeji hezký den. Ivana M

Jaromír (neověřeno)
12. 6. 2019 23:30:39

Určitě vyzkouším, makovec se u nás dělal poměrně často z vlastního máku. Jen nechápu, jakou má logiku použití pohankové mouky a pak do toho rvete plnotučný tvaroh? A třtinový cukr je némlich to samé, jako náš řepný. Obojí je sacharóza = jednoduchý, lehce stravitelný cukr, který pro nás není zdravý ...