Celerová pomazánka
Ivana
Doba přípravy
88 minut
Obtížnost
     

Celerová pomazánka

Celerová pomazánka.
Average: 3.8 (4 votes)

Ingredience

20 dkg celeru
5 dkg mrkve
Sůl, citron, majonéza popřípadě bílý jogurt podle chuti
Reklama

Postup přípravy

Syrový celer a syrovou mrkev nastrouháme na jemnějším struhadle (jako na bramborák). Přimícháme majonézu, buďto samotnou, nebo nastavenou jogurtem. Osolíme a přidáme citron podle chuti.

Pomazánku mažeme na veku a ozdobíme citronem, nebo namažeme na opečený toust.chléb a ozdobíme. Můžeme dávat jako přílohu k masu a bramborám místo salátu.

Fotografie čtenářů

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama

Dobrý den pane Gregušo, fak je, že někdy stačí jenom připomenutí receptu. Jo a mluvila jsem s administrátorem, vytváří úplně nový vzhled stránek a funkcí a tak prosím o trpělivost. Pak se budou moci přidávat i recety. Přeji klidnou neděli. Ivana M

Greguša
21. 11. 2020 22:57:51

Dobrý den paní Ivano, dnes mne napadlo, že si k večeři udělám nějakou pomazánku a kde jinde hledat než tady, že? První mi padla do oka ta z Romaduru, dobrý ten mám, pak jsem zahlédl z uzené makrely, tu mám taky, ale pak mi padla do oka ta z tresčích jater, jé krabičku jater také mám. No, ale když už jsem tady, prohlédnu si to až do konce. Zastavil jsem se ještě u vajíčkové, protože mám náhodou i tři vejce natvrdo. Pak však můj zrak padl na úplně poslední pomazánku a bylo rozhodnuto a to hned ze dvou důvodů. Jednak si tuhle pomazánku pamatuji z dětství, maminka jí dělávala na jednohubky a říkali jsme jí falešná humrová a za druhé ze zahrádky jsem si zrovna přivezl svoji sklizeň celeru a mrkve. Takže hned udělal a moc pochutnal. Díky za připomenutí a jak vidíte výše, naplánovány mám i další. :-)

Renda (neověřeno)
22. 1. 2010 03:30:11

aHOJKY Ivanko,je výborná taky jí dělám jen jsme dávali do receptu i cibuli jemně nasekanou a jeden jogurt a zbytek majolku no mnam..-)

Martin (neověřeno)
23. 5. 2008 01:17:07

Výborná pomazánka,děkuji moc za recept a za video.To je paráda takhle to krásně vidět.Jsem 24 letý kluk a nikdy jsem nějak extra nekuchtil tak mi to moc a moc pomáhá.Jen tak dále.:-)

Jana H. (neověřeno)
13. 3. 2008 16:12:16

Ivo , tak přesně takhle ji dělám. Mě moc chutná, ale zbytek rodiny ji nechce. Je to zpestření jídelníčku a hlavně zdravé zdravé. Já pomazánky miluju.

Vera (neověřeno)
1. 3. 2008 17:12:50

Dělávám zjednodušenou verzi této pomazánky, pomixuju jedno rozmražené baleni zeleninové směsi na svíčkovou, přidám sůl, pepř, citrón a bílý jogurt. Je rychlá, zdravá a výborná :-)

Renča (neověřeno)
26. 1. 2008 15:15:37

Mám chuť na tu Vaší pomazánku ale obavám se že bych jí jedla sama, určitě bych tam dala janom jogurt,tak ještě nevím jak to dopadne.

Verka123 (neověřeno)
10. 1. 2008 16:37:59

Tak už jsem zase všechny nový videa zhlédla a namlsala jsem se. Tuhle pomazánku dělám taky někdy z kyselý zeleniny a to pak přidávám krabí tyčinky a to je taky dobrý. Já si zeleninu nakládám sama a tu pak používám i na svíčkovou. Když je zahrádka, tak to jde.